Kínában gyakornokként

Az évente újonnan megjelenő multinacionális vállalatok miatt egészen új iparágak jelennek meg folyamatosan Kínában, a vállalatok óriási növekedést tapasztalnak, így a munkahelyi környezet nagyon rugalmas, gyors, és állandóan változó. Ebben a virágzó kínai gazdasági világban nagy a verseny a jó szakmai gyakorlati hely megszerzéséért. Az utóbbi időben Kína nagyon közkedvelt úticéllá vált azokban a körökben, ahol az emberek új lehetőségek, vagy szakmai előmenetel után kutatnak, ennek eredményeképp a nemzetközi népesség is erősen megnövekedett az utóbbi években, leginkább Pekingben és Shanghai-ban. Az elmúlt évekhez képest ellentétben, most egy élénk külföldi közösség, valamint rendszeres közösségi programok sokasága várja a gyakornokokat, akik Kínában helyezkednek el. Gyorsan lehet barátokra szert tenni ebben a nagy nemzetközi közösségben, különösen az iskola által szervezett események kapcsán is. Azonban, hogy sikeres legyél a munkádban Kínában, elengedhetetlen, hogy nyitott legyél egy teljesen más kultúrára, életmódra, és üzleti életre, mint amit a saját hazádban megszokhattál.

Tanulj, és fedezz fel valami újat minden nap!

A kínai nyelv
A legtöbb szakmai gyakorlati helyen, nemzetközi cégnél, a használt munkanyelv az angol. Azonban a munkáltatók előnyben részesítik azokat a pályázókat, akik az első heteiket Kínában azzal töltik, hogy megtanulnak valamennyire kínaiul, és megszokják az országot, a nyelvet, a kultúrát, mielőtt megkezdik szakmai gyakorlati programjukat. Partner iskolánknál neked is van lehetőséged beiratkozni kínai nyelvtanfolyamra, délelőtti, vagy akár esti órákra is.

Utazás Kínában
Miután az utóbbi években megépült Kínában a világ legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, így az utazás Kínában nemcsak, hogy nagyon kényelmes, de olcsó is. Szállj fel a Beijing – Lhasa vonatra például, ahol okszigén maszkokat adnak, amikor a Himaláján halad át a vonat, vagy mászd meg a szent Buddhista hegyeket, vagy menj el kempingezni a Nagy Fal lábához – a lehetőségek tárháza szinte végtelen. 

Amit a szakmai gyakorlati programunk kínál:

 • Szakmai gyakorlati hely keresése (leginkább Pekingben és Shanghai-ban)
 • Az első munkanapon partner szervezetünk megbízottja elkísér a fogadó céghez
 • Az partner iskolánk fiatal közösségével kapcsolatfelvétel
 • A partner iskolánk kulturális eseményein való részvétel csökkentett áron
 • Vízumügyintézés
 • 24 órás sürgősségi támogatás
 • Referencia levél a szakmai gyakorlat teljesítésekor
 • Reptéri transzfer

További információk a programról:

 • A minimum tartózkodás 4 hét, a maximum pedig 12 hónap
 • Ezek a gyakorlatok általában fizetetlenek, de cégtől függően adhatnak valamennyi juttatást
 • Helyszín: egész Kína területén, de leginkább Peking és Shanghai
 • Opcionálisan kínai nyelvtanfolyamon való részvétel
 • Kezdési akár egész évben
 • Munkaidő: 40óra/hét, de megállapodás alapján további szabadnapok kivétele lehetséges
 • Vízum: F-Vízum szükséges
 • Követelmények: érettségi; felsőfokú tanulmányok és/vagy szakmai gyakorlat előnyt jelenthet; angol nyelvtudás szükséges; kínai nyelvtudás, vagy kínai nyelvtanfolyamra való beiratkozás a szakmai gyakorlat megkezdése előtt nagy előnyt jelent; nemzetközi gondolkodásmód, nyitottság az új kultúrák felé

Szállás lehetőségek: fogadó családnál vagy apartmanban

Programdíj: 9600 CNY

A következő területeken kínálunk szakmai gyakorlati helyeket Kínában:

Értékesítés és Marketing
– Üzlet fejlesztés
– Internet Marketing
– Import/Export támogatás
– PR

Nyelvészetszakmai gyakorlat Kínában2
– Fordítás
– Export/Import

Web
– Weboldal tervezés és fejlesztés
– Közösségi média és SEO

Építészet
– Épület kezelés és karbantartás
– Építészet
– Belső építészet

Tervezés
– Grafikai tervezés
– Divattervezés
– Web design
– Belső építészetszakmai gyakorlat kínában

Jog
– Civil szervezetek

Turizmus
– Hotel management
– Turizmus
– Vendéglátás
– Rendezvényszervezés

Civil szervezetek
– Migráns gyermekek tanítása
– Fogyatékos emberek tanítása
– Árvaházak

Business
– Adminisztráció
– Pénzügy

Gyakorlatilag nincsen olyan iparág vagy munka kategória, amely ne lenne jelen Kínában. Úgyhogy ha nincs a felsorolt területek között amit keresel, írj nekünk, és keresünk az igényeidnek megfelelő szakmai gyakorlati helyet.

Példák szakmai gyakorlatra:

Érrtékesítés és Marketing
Időtartam: 2 – 8 hónap
Fogadó cég: nemzetközi tanácsadó cég
Helyszín: Peking, Hangzhou & Shanghai
Feladatok: nemzetközi ügyfelekkel való kapcsolattartás, különböző eseményeken való részvétel, marketing anyagok készítése, konferenciák szervezése
Követelméynek: folyékony angol nyelvtudás, és az értékesítés és marketing iránti érdeklődés

Műszaki terület
Időtartam: 2 – 6 hónap
Fogadó cég: egy nemzetközi vállalat, számos gyárral Peking környékén
Helyszín: Peking & Tianjin
Feladatok: a gyakornok képesítéseinek megfelelően, a nemzetközi csapat segítése termelés fejlesztés illetve műszaki folyamatok terén

Jog
Időtartam: 1 – 6 hónap
Fogadó cég: egy nemzetközi szervezet, melynek középpontjában a jogi segítségnyújtás áll, az emberkereskedelemnek áldozatul esőknek, és a kínai kormány felé irányuló intézkedések a gyermekek jogainak erősítése érdekében.
Helyszín: Peking
Feladatok: kutatási munkák a nemzetközi jog területén
Követelmények: megelőző jogi tanulmányok, és folyékony angol nyelvtudás

 

Ha felkeltette érdeklődésedet kínai szakmai gyakorlati programunk, küldd el nekünk angol nyelvű önéletrajzodat, és motivációs leveledet a jelentkezéshez: info@novaexperience.hu /L